Teklif Al2024-07-05T13:05:06+03:00

En Avantajlı Motosiklet Kasko Teklifi İçin Formu Doldurunuz.

Motosiklet Kasko Sıkça Sorulan Sorular

Neden Kasko Yaptırmalıyım?2024-06-26T17:24:42+03:00

Motosikletinize kasko yaptırmak motosikletiniz ile başınıza gelebilecek çarpma, çarpışma, yanma, çalınma, doğal afetler ve doğa olayları gibi risklere karşı göz önünde bulundurarak güvence altına alabileceğiniz tek sigorta türüdür. Motosikletinizin kısmen ya da tamamen zarar görmesi halinde maddi olarak kayba uğramanızın önüne geçer.

Motosiklet Kasko Neleri Kapsar?2024-06-26T17:27:53+03:00

Motosiklet kasko poliçesi kapsamında aşağıdaki durumlar kasko kapsamındadır.
Motosiklet Çarpışma, çarpma, devrilme, düşme, yuvarlanma, çalınma, yanma, 3. kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler nedeniyle oluşan zararlar, Deprem, Sel ve su baskını, Toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım
Grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör, Motosiklet Kilit sisteminin değiştirilmesi, Araç anahtarının ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması, Hatalı akaryakıt dolumu, Motosiklet Hasarsızlık indirimi koruma, Artan Mali Sorumluluk Sigortası, Motosiklet Anahtar Kaybı

Motosiklet Kasko İçin Gereken Evraklar Nelerdir?2024-06-26T17:28:05+03:00

Motosiklet kasko sigortası yaptırmak için ruhsat sahibinin bilgileri, araç ruhsatı ve araç plakası gibi bilgiler gereklidir. Daha fazla belgeye ihtiyaç olursa müşteri temsilcimiz sizden talep edecektir.

Motosiklet Kasko Teklifini Nasıl Daha Hesaplı Alabilirim?2024-06-26T17:28:14+03:00

– Her hasarsız yılın sonunda, poliçenizi kullanmadıysanız yenileme poliçesinde hasarsızlık indirimi alabilirsiniz.
– Sürüş eğitim sertifikanız varsa ve ehliyetiniz 3 yıldan eski ise indirim alabilirsiniz.
– Mesleğinize göre indirim grubunda yer alıyorsa indirim alabilirsiniz.
– İhtiyaç duymadığınızı düşündüğünüz teminatları çıkararak indirim alabilirsiniz.

Motosiklet Kasko Fiyatı Ne Kadar?2024-06-26T17:28:24+03:00

Motosiklet kasko fiyatlandırması için trafik sigortasında olduğu gibi taban ve tavan fiyat uygulaması yoktur. Motosiklet kasko fiyatı için sigorta şirketlerine ve motosiklet kapsamına göre değişebilir.  Motosiklet kasko fiyatlarını belirleyen ana unsurlar;
– Motosiklet sahibinin daha önce varsa kaza raporları
– Motosikletin yer aldığı şehir
– Motosikletin yaşı
– Motosikletin marka ve modeli
– Poliçe teminatları
– Hasarsızlık indirimi
– Sürüş eğitim sertifikası olup olmadığı
– Ehliyet süresi

Motosiklet Kasko Sigortası Sahibi Kaza Anında Ne Yapmalıdır?2024-06-26T17:28:32+03:00

Motosiklet Kasko Sigorta poliçesi kapsamında bir riskin meydana gelmesi durumunda öncelikle olay yeri kaza fotoğrafları çekilmelidir. Alınabiliyorsa kamera görüntüleri kayıt altına alınmalıdır.

Ölüm ve yaralanmalı kazalarda kolluk kuvveti (Polis/Jandarma) aranmalıdır.

Maddi hasarlı kazalarda 2 taraf anlaşarak tutanak tutulmalıdır. Ehliyet, ruhsat, trafik sigorta fotokopileri, tutanak nüshası ve fotoğraflar karşılıklı olarak sağlanmalıdır. Motosikletin çalışmaması durumunda kasko sigortası kapsamında çekici talep edilmelidir. Aracın yürür vaziyette ise kasko sigorta poliçesi kapsamında, sigorta firması ile iletişim kurularak, servis tercihi yapılarak hasar işlemlerine başlanması gerekir.

Her Motosiklete Motosiklet Kasko Yapılır mı?2024-06-26T17:28:42+03:00

Hangi motosiklete kasko yapılacağı, sigorta şirketinin belirlediği kriterlere göre değişir. Motosiklet Kasko – MRT Sigorta olarak çalıştığımız sigorta firmaları aracılığıyla motosiklet kasko hizmeti vermekteyiz. Sigorta şirketlerinin bazıları, motosikletlere kasko yapmazken bazıları ise birtakım şartlar öne sürebilir. Motosiklet kasko sigortasında en önemli kriter motosikletin yaşıdır. Güvenli bir yolculuk için motosiklet kasko hayatınızı kolaylaştırır.

En çok kasko yaptığımız motosiklet markaları;
– BMW
– Honda
– Yamaha
– Vespa
– KTM
– Ducati
– Triumph
– Harley – Davidson
– Suzuki
– Kawasaki
– Bajaj
– Aprilia
– CF-Moto